پروژه 74 واحدی تجاری فرهنگی مسکونی مشهد واقع در بلوار الهیه مشهد به متراژ 11000 مترمربع در دست ساخت و اجرا میباشد. سیستم سازه این پروژه اسکلت بتن آرمه با قاب خمشی ویژه و سیستم باربر جانبی آن را دیوار برشی بتن مسلح تشکیل میدهد.سیستم سقف این پروژه از نوع سیستم اجرای کوبیاکس بوده که با بهره گیری از این سیستم فضای زیادی جهت طراحی معماری در اختیار مهندس معمار قرار داده شده است.

فرهنگی تجاری مسکونیاین برج دارای 74 واحد مسکونی، استخر و سونا، سالن ورزشی، کتابخانه، 80 واحد تجاری در 14 طیقه و 3 طبقه زیرزمین جهت پارکینگ می‌باشد.

 

در حال حاضر  3 سقف از ساختمان فرهنگی تجاری مسکونی به اتمام رسیده و مراحل بعدی در دست اجرای این شرکت می‌باشد.

IMG_2061در دوطبقه زیرین پروژه دیوارهای حائل به ضخامت 50 سانتیمتر اجرا گردیده است.

IMG_1966

برای اجرای هر سقف نیاز به تعداد زیادی لوله و جک جهت زیر سازی بوده که اجرای این قسمت کمی وقت گیر می‌باشد . روش اجرا به این صورت است که پس از کفراژبندی قالب های فلزی بر روی آنها قرار گرفته تا سطح زیرسازی تکمیل گردد.

 

IMG_1967

در این پروژه جهت سرعت دادن به کار ، قالبها بصورت یک تیکه بهم پیوسته باز و بست می‌شوند و جابجایی آنها توسط جرثقیل برجی مستقر در پروژه انجام می‌گیرد.

IMG_1978

سیستم باربر جانبی در این پروژه دیوارهای برشی بتن مسلح است. تمامی آرماتوربندی ها بر روی زمین بافته شده  و توسط جرثقیل برجی بر جای خود نهاده می‌شوند.

 

IMG_1948

 

آرماتوربندی ستونها به صورت گرد و خاموتهای آنها بصورت اسپیرال توسط ماشین مخصوص تولید میگردند.

 

IMG_1949

 

IMG_1950پس از پایان آرماتوبندی و نصب اسپیسر ها، قالب ستونها بسته شده و قبل از بتن ریزی شاقول می‌شوند.

 

IMG_1955

 

IMG

پس از گذشت زمان مورد نظر جهت بازکردن قالبها میتوان قالبهای زیرسقف را برای انتقال به طبقه بعدی باز نمود. در این میان نگهداری از بتن و آب دادن به آن امری بسیار مهم است که نباید در انجام آن کوتاهی کرد.

IMG_2070

پس از تکمیل زیرسازی ابتدا یک شبکه از آرماتور در دوجهت روی آن اجرا می‌گردد و کوبیاکس ها که بصورت متری هستند در کنار هم چیده می‌شوند.

 

IMG_1937

 

طبق نقشه های سازه در قسمتی هایی از سقف بخصوص در اطراف ستونها که دارای تنش بالایی هستند نباید از گوی های کوبیاکس استفاده نمود.

 

IMG_1939

 

 

 

3

 

پس از اجرای کامل گوی ها، باید شبکه دوم آرماتوربندی روی آنها صورت گیرد تا سقف جهت بتن ریزی آماده شود.

 

cobiax

در حین بتن ریزی سقف باید دقت کرد تا همه نقاط شناژها بخوبی ویبره شود تا دال از بتنی مطلوب برخوردار شود.

 

18350579800509195721

نظر شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.